Saint Petersburg State University

Saint Petersburg State University

Saint Petersburg State University

With a history dating back to 1724, the University is the oldest institution of higher education in Russia. Today, SPbU successfully combines tradition and innovation, being one of the leading international centres of education, science and culture.It is ranked among the top 300 universities around the world and in second place in Eastern Europe and Central Asia according to the QS Rankings. The University is also ranked in second place in Russia in the QS Graduate Employability Ranking. It is the best in Russia for Employer-Student connections.

Saint Petersburg State University 🏛
🔹دانشگاه ملی سنت پترزبورگ یکی از بزرگترین مراکز علمی کشور روسیه هستند که سطح وسیعی از علوم شناخته شده امروزی را ارائه می دهند. اعم از پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی، حقوق، هنر و …
🔹برخی از رشته های دانشگاه ملی سنت پترزبورگ (SPBSU):
* پزشکی* دندانپزشکی
* حقوق* هنر و سینما
* روزنامه نگاری* مهندسی عمران
* نقشه کشی* کشاورزی* اقتصاد

سال تحصیلی در دانشگاه ملی سنت پترزبورگ

سال تحصیلی معمولا از اول سپتامبر هر سال آغاز می شود. به طور معمول هر کلاس مانند دیگر دانشگاه های آموزش عالی به مدت ساعت ۱:۳۰ می باشد. سال تحصیلی شامل ۲ ترم تحصیلی می باشد و هر ترم تحصیلی به مدت پنج ماه می باشد.

 • ترم اول از سپتامبر تا اواخر دسامبر
 • ترم دوم از اواسط ماه فوریه تا اواخر ماه می یا ژوئن
 • تعطیلات ژانویه بین هشت روز تا دو هفته

لازم به ذکر است در پایان هر ترم امتحانات اصلی برگزار می گردد.

دانشکده های دانشگاه ملی سنت پترزبورگ (SPBSU):

 1. دانشکده پزشکی، دندانپزشکی،‌ داروسازی و فناوری های پزشکی (یکی از بزرگترین و قدیمی ترین دانشکده های پزشکی روسیه است).
 2. دانشکده های ریاضی، فیزیک، شیمی و بیولوژی (به علت تعداد زیاد دانشکده ها چند دانشکده را در یک سطر نوشتیم).
 3. دانشکده مهندسی و فناوری برق و الکترونیک
 4. دانشکده علوم قضایی:شامل تمام علوم قضایی از جمله حقوق می باشد. (نکته جالب توجه این است که شماری از حقوق دانان گروه بین المللی الیت از فارق التحصیلان این دانشکده می باشند).
 5. دانشکده مهندسی های مکانیک،‌ طراحی و رباتیک.
 6. دانشکده علوم کامپیوتر، نرم افزار و سخت افزار.
 7. دانشکده هنر: شامل تمام رشته های هنری شناخته شده حال حاضر (تئاتروسینما، موسقی، نقاشی و طراحی و.. .)
 8. دانشکده اقتصاد
 9. دانشکده علوم زمین شناسی
 10. دانشکده شرق شناسی،‌ زبانشناسی، تاریخ و فلسفه
 11. دانشکده علوم سیاسی
 12. دانشکده روانشناسی
 13. دانشکده علوم مدیریت (بیشتر مدیران و نخبگان مدیریتی روسیه و جهان از فارق التحصیلان این دانشکده می باشند) .
 14. دانشکده علوم نظامی
 15. دانشکده ژورنالیسم و خبرنگاری و عکاسی
 16. دانشکده روابط بین الملل

🔹برخی از فارق التحصیلان برجسته دانشگاه ملی سنت پترزبورگ :
1. ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین (رییس جمهور و نخست وزیر)
2. ولادیمیر لنین (بنیان گذار اتحاد جماهیر شوروی)
3. دیمیتری مدودوف (رییس جمهور و نخست وزیر)
4. پیتر استالوپین (نخست وزیر امپراطوری روسیه)
5. دالیا گریبائوسکایته (رییس جمهور لیتوانی)

🔹این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت در 2021-2022 است
رشته پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه با استاندارد های بسیار بالا و سطح اعتبار جهانی به زبان روسی قابل ارائه می باشد.

🔹پادفک مخفف کلمه подготовительный факультет و یا preparatory faculty می باشد. شما در دوره پادفک، زبان روسی و دروس تخصصی فیزیک، زیست، شیمی و ریاضی را به زبان روسی فرا می گیرید. شما در این مدت آمادگی لازم در رشته پزشکی را کسب می کنید و با محیط آشنا می شوید.

🔹توجه داشته باشید که جهت تحصیل در رشته پزشکی به زبان روسی، شما باید در پادفک پزشکی تحصیل کنید. و برای تحصیل در رشته مهندسی یا علوم انسانی باید در پادفک های مربوطه تحصیل کنید.
شهریه ی دوره ی پادفک ~ 285000 روبل
شهریه ی رشته ی پزشکی سالانه ~ 328000 روبل
شهریه ی رشته ی دندانپزشکی سالانه ~ 322600 روبل

همکاری های بین المللی دانشگاه 

در یک جمله می توان گفت این دانشگاه نیاز به معرفی ندارد، مدرک تحصیلی این دانشگاه در تمام کشور های اروپایی دارای اعتبار بالایی می باشد. دانشگاه ملی سنت پترزبورگ دارای اسناد تفاهم نامه های متعدد در زمینه فعالیت های علمی و تحقیقاتی و تبادل دانشجو می باشد.

برای مثال می توان از ارتباطات گسترده علمی و تبادل دانشجو با این دانشگاه ها از کشور های مختلف نام برد:

 • Canada

  Carleton University, Canada

 • Estonia

  University of Tartu ,Estonia

 • Germany

  University of Greifswald, Germany

 • Germany

  University of Passau, Germany

 • Netherlands

  University of Groningen, Netherlands

 • Taiwan

  Ching Yun University,Republic of China(Taiwan)

 • United States

  George Mason University,United States (USA)

 • United States

  University of California,United States(USA)

 • Germany

  Viadrina European University Frankfurt Oder, Germany

 • Turkey

  Kadir Has University Istanbul,Turkey

 • South Korea

  Hankuk University of Foreign Studies Seoul,South Korea

 • France

  Grenoble Alpes University , France

 • France

  HEC Paris , France

خوشبختانه وکلا و اساتید گروه بین الملی الیت با ارتباطات گسترده ای که با مجموعه مدیران دانشگاه دارد،‌ تا کنون توانسته ایم در بحث انتقال دانشجو به کشور های اروپایی و آمریکایی موفق عمل کنیم. انتقال دانشجو یا ترانسفر دانشجو به کشور های اروپایی و آمریکایی چگونه میسر است؟

اگر شما تمایل داشته باشید که بعد از مدتی برای ادامه تحصیل در یکی از کشورهای اروپایی یا آمریکا اقدام کنید،‌ وکلای ما بنا بر درخواست شما با ارتباطات گسترده ای که در بخش بین الملل دانشگاه ملی سنت پترزبورگ دارند، برای شما تشکیل پرونده می دهند و زمینه ترنسفر را برای شما فراهم می نمایند. حتی اگر شما در تعطیلات تابستانی تمایل به گذراندن طرح های پزشکی، هنری و مهندسی یا آموزش زبان در کشور های مختلف را داشته باشید وکلای الیت این امکان را برای شما فراهم خواهند کرد.

🔹خوابگاه های دانشگاه ملی سنت پترزبورگ:
اتاق های این خوابگاه ها بر اساس تعداد نفرات ۱ نفره، ۲ نفره و ۳ نفره می باشد. خوابگاه ها دارای کتابخانه، اینترنت پرسرعت، آشپزخانه و سرویس بهداشتی جداگانه برای هر اتاق می باشد.
خوابگاه این دانشگاه سالانه 1200 دلار میباشد

نکات قابل توجه:

تحصیل به زبان انگلیسی

شما برای تحصیل به زبان روسی نیاز به تحصیل در دوره پادفک دارید اما برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به پادفک ندارید. حتی برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به ارائه مدرک زبان تافل یا آیلتس ندارید. تنها و تنها باید در امتحان ورودی دانشگاه شرکت کنید و در صورت قبولی (با مشاوران ما این قبولی را برای خود تضمین کنید) می توانید مشغول تحصیل در رشته مورد علاقه شوید. نکته بسیار مهم این است که هیچ گونه فرقی بین نوع دیپلم دریافتی از دانشگاه در کورس انگلیسی و روسی نمی باشد.

به عبارتی در دیپلم شما ذکر نمی شود که در کورس روسی یا انگلیسی تحصیل کرده اید. متاسفانه در گذشته تحصیل به زبان انگلیسی توصیه نمی شد به دلیل عدم تسلط اساتید به این زبان، اما در سال های اخیر با سرمایه گذاری دانشگاه ها در این مقوله ما شاهد سطح بسیار بالای اساتید که عموما از کشور های آمریکا و اروپا هستند می باشیم.

پادفک

پادفک مخفف کلمه подготовительный факультет و یا preparatory faculty می باشد. شما در دوره پادفک، زبان روسی و دروس تخصصی فیزیک، زیست، شیمی و ریاضی را به زبان روسی فرا می گیرید. شما در این مدت آمادگی لازم در رشته پزشکی را کسب می کنید و با محیط آشنا می شوید. در بسیاری از دانشگاه های پزشکی جهت تحصیل به زبان انگلیسی در صورت دارا بودن پادفک دیگر نیاز به انجام امتحان نیست و فقط از شما یک تست ساده زبان می گیرند.

توجه داشته باشید که جهت تحصیل به زبان روسی، شما باید در پادفک پزشکی تحصیل کنید. و برای تحصیل در رشته مهندسی یا علوم انسانی باید در پادفک های مربوطه تحصیل کنید. توجه داشته باشید که برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به پادفک ندارید. ما چیزی تحت عنوان پادفک به زبان انگلیسی نداریم و تمامی بحث ها در این مورد تنها قصد اخاذی و سودجویی از شما می باشد.

نکاتی در مورد بیمه پزشکی

بیمه پزشکی فقط و فقط ۹۰ تا ۱۰۰ دلار می باشد. این نوع بیمه در موارد بیماری های معمولی به کار نمی رود و تنها در اتفاقات بحرانی استفاده می شود. توجه داشته باشید که شما به محض ورود به کشور روسیه، از ۳ تا ۶ روز مهلت دارید که خودتان را بیمه کنید. این کار در دفتر دانشگاه انجام می شود.

توجه داشته باشید که شما به صورت مستقیم شخصا با همراهی و همیاری لیدر گروه مهاجرتی، تمام هزینه های مربوط به دانشگاه را در بانک به حساب مستقیم دانشگاه پرداخت می نمایید و گروه متخصصان الیت هیچ گونه نفعی از هزینه های پرداختی نمی برد. (برخی از موسسات سودجو با دستکاری در قیمت های دانشگاه با استفاده از عدم آگاهی دانشجو اقدام به سودجویی می کنند).

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code