Peoples’ Friendship University of Russia

 

Peoples’ Friendship University of Russia

The Soviet government founded the university on 5 February 1960. Its stated objective during the height of the Cold War was to help developing nations. Many students from developed countries also attended the university. On 22 February 1961, the university was named Patrice Lumumba University after the Congolese independence leader Patrice Lumumba, who had been killed in a coup that January. The stated purpose for establishing the university was to give young people from Asia, Africa and Latin America, especially from poor families, an opportunity to be educated and to become qualified specialists.[2] The organizations that have been mentioned as founders of the university are the All-Union Central Soviet of Trade Unions, the Soviet Afro-Asian Solidarity Committee, and the Soviet Associations Union of Friendship and Intercultural Relationship.

🏛People’s Friendship University of Russia(RUDN University)

🔹دانشگاه دوستی ملل یا رودن ، یک دانشگاه دولتی است که در سال 1960.م در پایتخت روسیه که مسکو نام دارد، تاسیس شد. نام دیگر این دانشگاه ” The People’s Friend ship of Russia’ می باشد.

دانشگاه رودن روسیه ( دوستی ملل )

دانشگاه رودن یا همان دانشگاه دوستي ملل يكي از بزرگترين دانشگاه‌ها  و یکی از موسسات آموزشی برتر روسیه است كه از بالاترين مراكز علمي در سطح روسيه بوده و نيز داراي نشان افتخار علمي از سوي دولت روسيه مي باشد .

دانشگاه رودن روسیه ( دوستی ملل ) در 5 فوريه سال 1960 و بانام پاتريس لومومبا تاسيس شد. در تاریخ 22 فوریه سال 1961 این دانشگاه دوستی ملل  RUDN  نامگذاری شد، که نماد مبارزات مردم آفریقا برای استقلال و سنبل آزادی میباشد.

خصوصيت دانشگاه در چند مليتي دانشجويان بوده بطوري كه از 450 مليت از بيش از 100 كشور جهان در اين دانشگاه تحصيل كرده اند.

هدف اصلي دانشگاه رودن (دوستي ملل ) آماده سازي و تدارك راهبردهاي بين الملل در زمينه هاي مختلف با ساير كشور هاي دنيا از جمله با كشور هاي آسيايي ، افريقايي و امريكاي لاتين مي باشد از ديگر اهداف دانشگاه مي توان به تدارك و آماده سازي شرايط كاملا مناسب تحصيلي حتي براي دانشجويان از قشر كم در آمد جامعه براي گرفتن مدرك عالي اشاره كرد .

در تاریخ 5 فوریه 1992، به تصمیم دولت روسیه این دانشگاه به دانشگاه رودن ( دوستی ملل ) تبدیل و نامگذاری شد.

دانشگاه با داشتن بيش از 47000 فارغ التحصيل يكي از بزرگترين و فعال ترين دانشگاه هاي دنيا به شمار مي آيد.

در حال حاضر حدود 22000 دانشجو از 131 كشور مختلف جهان در دانشگاه رودن ( دوستي ملل ) به تحصيل مشغول هستند.  دانشگاه رودن با داشتن حدود 500 نفر از مبتكرين مخترعين در زمينه علم و صنعت يكي از بهترين و مشهورترين مراكز توليد علم روسيه به حساب مي آيد.

 

محوطه دانشگاه رودن ( دوستی ملل )

رنک جهانی دانشگاه رودن  طبق   سایت  Qs  سال 2021   عدد  326 اعلام شده است .

محوطه دانشگاه رودن ( دوستی ملل ) 

 • محوطه دانشجویی دانشگاه  برنده جایزه (Best campus) مسکو است.
 • همچنین دانشگاه رودن جایزه (Best student hostel) بهترین خوابگاه دانشجویی را بدست آورد.
 • محیط دانشگاه رودن 50 هکتار زمین است که نزدیک به یک پارک بزرگ است.
 • همچنین 27 ساختمان از جمله دانشکده های ورزشی و پزشکی ، خوابگاه ها و فروشگاه ها هستند.
 • خوابگاه دانشگاه دوسی روسیه دارای اتاق های راحت و آشپزخانه های مناسب است، در هر اتاق تلویزیون و اینترنت وجود دارد. رختشویی ، خشکشویی، سالن های آرایشی و زیبایی در اختیار داشنجو ها قرار داده میشود. این اتاق ها دارای اینترنت ، تلویزیون های ماهواره ای و سرویس تلفن میباشد.
 • فضای باز دانشجویی در جنوب غربی شهر مسکو قرار گرفته است. یکی از بهترین مکان ها برای زندگی و تحصیل است.
 • ساختمان خوابگاه شامل 5 طبقه و 16 واحد میشود، هر واحد اتاق های دو یا سه نفره را شامل میشود. هزینه آن از 980 تا 3500 دلار در سال است که این مبلغ شامل هزینه های آب و برق ، مبلمان ، آشپزی و امکانات بهداشتی میشود.
 • دانشجویان در شورا های دانشجویی ، مسئول نظم ، آموزشات اجتماعی و حمایت و سازماندهی حقوقشان میشوند.

امکانات دانشگاه دانشگاه رودن ( دوستی ملل )

 • دانشگاه نام خود را به عنوان فعال ترين دانشگاه از لحاظ روابط بين الملل به صدر دانشگاه هاي روسيه رسانده است دانشگاه رودن ( دوستي ملل ) اهميت بسياري به زندگي غير درسي دانشجويان از جمله ورزش ، تغذيه ، سلامتي روحي و جسمي و گشايش نبوغ و كمك به خو گرفتن دانشجويان از كشورهاي خارجي به محيط دانشگاه قائل است. دانشگاه دوستي ملل در سطح 631 دانشگاه عمومی در مرتبه 5 قرار داردو از لحاظ علمی در سطح 1818 دانشگاه روسیه در مقام 8 قرار دارد. دانشجویان می توانند با هزینه ماهی 75 دلار ازخوابگاه دانشگاه استفاده کنند. این دانشگاه در تمامی مقاطع تحصیلی در رشته های زیر به دانشجویان پذیرش می دهدکه شرط ورود به ذانشگاه داشتن مدرک پادفک است که در همین دانشگاه در ماههای سپتامبر و فوریه دانشجویان در یک دوره 10 ماهه فشرده می توانند پذیرش بگیرند.
 • زمين شناسي و اکتشافات زمين، زمين شناسي کوهستان و ارتفاعات، ماشين‌هاي صنعتي با قدرت بالا، ابزارو اتوماسيون ماشين‌هاي قدرت، اتوماسيون، معماري، اقتصاد، اقتصاد و مديريت اداري، فيزيک، رياضي و علوم طبيعي، رياضي و رياضي کاربردي، رياضي کاربردي و انفورماتيک، فيزيک، راديو فيزيک و فيزيک الکترونيک، کشاورزي، دامپروري، اقتصاد کشاورزي، علوم دامي، پزشکي عمومي، داروسازي، دندانپزشکي، پرستاري، طبيعت شناسي، اکولوژي و بوم شناسي، دانشکده زبانهاي خارجي، زبان شناسي، مترجمي، خبرنگاري، تاريخ، فلسفه.
 • دانشگاه دوستی ملل دانشجو ها می توانند آزادانه فعالیت هایی از جمله فراگیری علم و حتی تدریس کنند و همچنین فعالیت های خود را بدون قرار گرفتن در معرض دیدگاه های سیاسی انجام دهند. دانشجویان در دانشگاه رودن  دوستی روسیه در چهار چوب و اصول کلی دوستی و حمایت متقابل هدایت  و به انجام فعالیت میپردازند.
 • بیش از 80000 اتباع خارجی از 170 کشور سراسر جهان در دانشگاه رودن تحصیل کرده اند و فارغ التحصیل شده اند. پرورش روح و ترویج تحمل و احترام متقابل و وطن دوستی را از جمله اهداف دانشگاه رودن می توان به آن اشاره کرد.

سال تحصیلی دانشگاه رودن

سال تحصیلی  در دو دوره 18 هفته تقسیم می شود. ترم اول در اول سپتامبر و دوم در ماه فوریه آغاز می شود؛ تعطیلات  دانش آموزان به مدت 2 هفته در ماه ژانویه و 6 هفته در ماه های ژوئیه و اوت می باشد.

دوره های تحصیلی دانشگاه رودن ( دوستی ملل )

دانشگاه دارای برنامه های تمام وقت (کارشناسی، فارغ التحصیل و کارشناسی ارشد)، دوره نیمه کار (دوره های شبانه)، دوره های دوگانه، دوره های ارتقاء کوتاه مدت می باشد

طول دوره های تحصیلی دانشگاه رودن ( دوستی ملل )

طول دوره برنامه پایه (آماده سازی) – (1 سال تحصیلی)
لیسانس – (4 سال تحصیلی تمام وقت)
مدرک کارشناسی ارشد – (5 سال تحصیلی تمام وقت)
مدرک دکترا (مدرک کارشناسی ارشد) – (6 سال تحصیلی تمام وقت)
استادیار دندانپزشکی – (5 سال تمام وقت)
استاد داروسازی – (5 سال تمام وقت)
مدرک کارشناسی ارشد – (2 سال تحصیل بعد از پایان تحصیلات تکمیلی)
Ph.D –  سال 3-4(پس از استادیار یا مدرک تخصصی)
D.Sc  سال – 2-3(پس از مدرک دکتری)

دوره پادفک دانشگاه رودن

نکته : زبان آموزش در دانشگاه رودن ( دوستی ملل ) زبان روسی است. تمام دانشجویان خارجی باید دوره آمادگی  و پادفک دانشگاه رودن را بگذرانند که در طی یک سال، با دوره های فشرده زبان روسی ، زبان علمی لازم برای مطالعات آینده خود را دریافت  کنند. فارغ التحصیلان خارجی پس از گذراندن امتحانات مناسب، به عنوان مترجم زبان روسی، تایید می شوند. برای دانش آموزان در برنامه های انگلیسی در طول سال تحصیلی، مدرسه زبان تابستانی و دوره های اضافی وجود دارد.

ارسال مدارک به دانشکده زبان روسی و رشته های عمومی آموزشی (دوره پادفک دانشگاه رودن) برای یادگیری زبان روسی در هر زمان امکان پذیر است ، اما بسته به مهلت ، ممکن است دو یا سه ترم تحصیلی به شما پیشنهاد شود.

 

طول دوره های تحصیلی دانشگاه رودن روسیه ( دوستی ملل )

سرویس درمانی دانشگاه رودن ( دوستی ملل )

دانشگاه تمامی مسئولیت و کمک های پزشکی را جهت رسیدگی به دانشجویی که بیمار میشود را انجام خواهند داد. مراکز پزشکی و توانبخشی دانشگاه  دارای امکانات پیشرفته است. در یک چارچوب کلی و برنامه سالانه پزشکی تمام دانشجو ها و کارکنان تحت  بررسی سالانه پزشکی قرار میگیرند. مرکز پزشکی دانشگاه و مراقبت های بهداشتی را به طور منظم بر اساس هزینه های بیمه درمانی سالانه 270 دلار انجام می دهد.

سیستم ورزشی دانشگاه رودن ( دوستی ملل)

 • برای ایجاد شرایط زندگی و بهتر ، روحیه بهتر ، ایجاد فرصتی جهت تفریح و همچنین سلامت جسمانی دانشجویان دانشگاه سالن هایی را به طور رایگان در زمینه ژمیناستیک ، هندبال ، بسکتبال و فوتبال را ارائه می دهد. زمین های تنیس و استخر در فضا های باز دانشگاه قرار دارند.
 • دفتر خدمات پست بین الملی ، یک مرکز تلفنی ، مراکز خرید ، رستوران های متعدد که دارای غذا های کشور های مختلف هستند در محوطه دانشگاه قرار دارند . همچنین مراکز فرهنگی دانشجویان بین الملی و مراکز کامپیوتری نیز در اختیار دانشجو ها قرار میگیرند.
 • مجموعه ورزشی دانشگاه رودن روسیه دارای زمین بسیار وسیعی است. دانشجویان با وجود شرایط آب و هوایی روسیه در 4 فصل ورزش کنند، 4 زمین فوتبال (2 زمین سرپوشیده)، 15 زمین تنیس ، 36 بخش ورزشی مختلف دیگر نیز وجود دارد.

کتابخانه دانشگاه رودن ( دوستی ملل)

کتابخانه مرکزی دانشگاه دارای 25000000 جلد کتاب با ادبیات و زبان های مختلف دارد، همچنین کتابخانه تخصصی در دانشکده است و دسترسی برای دانشجویان آزاد است. دانشجویان کتاب را می‌توانند از کتابخانه دانشگاه فراهم کنند و همچنین می توانند هر وقت که آن نیاز دارند از سالن های راحت و مخصوص خواندن استفاده کنند و از کلاس های اینترنتی بازدید کنند.

پذیرش دانشگاه رودن ( دوستی ملل)

ویزای دانشجوی روسی جهت ورود به این کشور برای هر دانشجو به طور رسمی پس از دعوت صادر خواهد شد. بسیاری از شرکت های هوایی و آژانس های مسافرتی بلیط های پرواز به مسکو را ارائه خواهند داد.

هزینه های دانشگاه رودن ( دوستی ملل )

ابتدای هر سال تحصیلی (ماه سپتامبر) هزینه ها باید یه حساب دانشگاه رودن پرداخت شود. یک سرویس بانک بین الملی در دانشگاه وجود دارد، با این سرویس دانشجویان میتوانند حساب های خصوصی خود را باز کرده و پول های خود را نگه دارند. بین 300 تا 350 دلار در هر ماه برای پرداخت هزینه های خوراک و حمل و نقل ، لباس و نیاز های خصوصی و غیره نیاز است. هزینه های حمل و نقل به مسکو و بازگشت به خانه با دانشجویان و حامیان آنان است. دانشجویان دانشگاه دوستی ملل بر اساس قرارداد (پرداخت هزینه) و همچنین بر اساس بورس تحصیلی ثبت نام می کنند. تمام مراحل ورود به طور مستقیم توسط هیئت پذیرش دانشگاه اجرا می شود. گزینه پذیرش پس از تصمیم گیری و انتخاب از نامزد های خارجی پس از برریس دقیق و آموزن های عمومی صورت میگیرد.

نرخ هزینه برای آموزش دوره های عالی در دانشگاه بستگی به تخصص دارد

 • هزینه تحصیل برای دوره آمادگی و پایه در هر سال تحصیلی 4300 دلار است.
 • هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی / تخصصی از 2800 دلار تا 8650 دلار در هر سال تحصیلی است.
 • هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی ارشد 2800 تا 8650 دلار در هر سال تحصیلی است.
 • هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی بین 2900 تا 5350 دلار در هر دانشگاه (بسته به تخصص) است.

رشته های پرطرفدار  دانشگاه رودن  بشرح زیر:

داروسازی ،     5ساله ، روسی ، 5000$پزشکی ،         6ساله ، روسی ، 8500$
پزشکی ،         6ساله ، انگلیسی ، 9500$دندانپزشکی ،    5ساله ، روسی ، 8500$
دندانپزشکی ،    5ساله ، انگلیسی ، 9500$

دانشگاه رودن روسیه دارای 14 دانشکده و موسسات آموزشی است

 • دانشکده زبان روسی و رشته های آموزش عمومی (دانشکده آمادگی دانشجویان بین المللی)
 • دانشکده علوم
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده کشاورزی
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی
 • دانشکده فیلسوف
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده محیط زیست
 • موسسه کسب و کار و گردشگری هتل
 • موسسه اقتصاد و تجارت جهانی
 • موسسه زبان های خارجی
 • موسسه برنامه های بین المللی

 

دانشگاه رودن ( دوستی ملل ) دارای 14 دانشکده و موسسات آموزشی است

رشته های موجود کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در دانشگاه به شرح زیر می باشد :

 1. Information systems in Civil Engineering
 2. science Theoretical and Mathematical Physics
 3. International Marketing / Management Internati
 4.  Law International protection of human rightsonal trade

 

 1. سیستم های اطلاعات در مهندسی عمران
 2. علم فیزیک نظری و ریاضی
 3. بازاریابی بین المللی / مدیریت اینترنتی
 4. قانون حفاظت بین المللی تجارت انسان

مدارک لازم جهت پذیرش دانشگاه رودن ( دوستی ملل)

 1. کپی گذرنامه ( پاسپورت).
 2. کپی از مدرک تحصیلی با ترجمه روسی .
 3. کپی ریز نمرات با ترجمه روسی.
 4. عکس 3*4.

نکته : تمام ترجمه های باید به زبان روسی با تاییدات مراجع باشد . با توجه به الزامات ایجاد شده توسط  وزارت آموزش و پرورش فدراسیون روسیه ، تمامی دانشجویان خارجی که تمایل به تحصیل در دانشگاه های روسی را دارند از جمله دانشگاه رودن روسیه باید از طریق روش های تعریف شده جهت تایید معادل مدرک تحصیلی خود اقدام کنند.

🔹دانشگاه رودن دارای 4 پردیس می باشد. نام پردیس اصلی این دانشگاه “PFUR” است که دانشکده پزشکی، دانشکده کشاورزی، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، موسسه تجارت و گردشگری (IHBT)، موسسه برنامه های بین المللی (IIP)، موسسه تحصیلات تکمیلی، مجموعه وزشی و… در این پردیس ساخته شده اند. دومین پردیس دانشگاه رودن در خیابان Sergo Orzhonikidze شهر مسکو واقع شده است.

🔹 این دانشگاه دارای 6 دانشکده، 10 موسسه و یک آکادمی است.

🔹 دوره مقدماتی این دانشگاه که “دوره پادفک” می باشد، سالانه با پذیرش 200 دانشجو خارجی برگزار می شود. شهریه این دوره 4500 دلار است. در این دوره به آموزش زبان روسی می پردازند و دانشجویانی که قصد شرکت در آزمون ورودی را دارند علاوه بر یادگیری زبان روسی بر اساس رشته ای که انتخاب می کنند دروسی مانند زیست، شیمی، فیزیک و ریاضی را می خوانند.

 

🔹 سه رشته پرطرفدار پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در این دانشگاه ارائه می شود. زبان تدریس رشته های پزشکی و دندانپزشکی انگلیسی و روسی می باشد و زبان آموزشی رشته داروسازی فقط به زبان روسی است.
شهریه سالانه و ظرفیت هریک از رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی برای دانشجویان خارجی و ایرانی به شرح زیر می باشد:

رشته ی پزشکی🥼🩺:
به زبان انگلیسی سالانه 9500 دلار
به زبان روسی سالانه 8500 دلار
رشته ی دندانپزشکی 🦷:
به زبان انگلیسی سالانه 9500 دلار
به زبان روسی سالانه 8500 دلار
رشته داروسازی 💊🦠:
امکان تحصیل این رشته در این دانشگاه فقط به زبان روسی است و سالانه 5500 دلار میباشد
شهریه دوره کالج(پادفک):
حدود 4500 دلار است

🔹رنک جهانی دانشگاه رودن طبق سایت Qs سال 2021 عدد 326 اعلام شده است

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code