Kazan Federal University

Kazan Federal University is one of the oldest Russian universities, associated with the names of Vladimir Lenin, Russian writer Leo Tolstoy, seven Nobel Prize laureates and modern statesmen. The university is located in a place where representatives of Islam and Christianity have coexisted for more than 400 years. Nowadays, Kazan Federal University is a dynamic modern university actively engaged in local and international cooperation and networking with academia and industry.

Kazan Federal University is also a member of the Russian Academic Excellence Project 5-100

 

🏛دانشگاه فدرال کازان روسیه

(Kazan (Volga region) Federal University) یکی از قدیمی ترین دانشگاه های روسیه است که بیش از ۲۰۰ سال پیش تأسیس شده است. این دانشگاه، مرکز اصلی آموزش در جمهوری تاتارستان می باشد و از سال ۲۰۰۹ میلادی از عنوان دانشگاه دولتی به دانشگاه فدرال ارتقاء یافته است.

🔹تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کازان آرزوی هر کسی است. این دانشگاه دارای بالاترین استاندارد های آموزشی روز دنیا می باشد. امروز می بینیم که آرزو های آینده نگرانه تزار الکساندر اول تبدیل به واقعیت شده است. دانشگاهی که یکی از سازندگان علم پزشکی در جهان می باشد و دارای بالاترین سطح آموزش عالی می باشد.

🔹سیستم آموزشی در این دانشگاه دانشجو محور است و دانشجویان به صورت روزانه وظیفه دارند که کارهای خاصی را به انجام برسانند.

رتبه دانشگاه کازان روسیه

در رتبه بندی QS دانشگاه های جهان در سال ۲۰۲۱ دانشگاه فدرال کازان (KFU) جزء ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. در رتبه بندی QS دانشگاه های جهان بر اساس رشته، این دانشگاه در رشته زبان شناسی جزء ۲۰۰ دانشگاه برتر، و در هر دو رشته ریاضیات و فیزیک جزء ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. دانشگاه فدرال کازان به طور کلی در سیستم ارزیابی ستاره ای QS ، به عنوان دانشگاه سه ستاره رتبه بندی شده است، در دسته های «امکانات» پنج ستاره (حداکثر امتیاز)، و در زمینه «نوآوری» و «تدریس» چهار ستاره به دست آورده است.

بیش از ۴۰۰۰ دانشجوی بین المللی از حدود ۹۰ کشور در دوره های تحصیلی دانشگاه فدرال کازان شرکت می کنند. چشم انداز بین المللی دانشگاه نیز در هر دو زمینه­ی فرصت پژوهش و تبادلات منعکس شده است، به طوری که دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه فدرال کازان در برنامه های پژوهشی و تبادل دو جانبه در ۲۹۰ موسسه شریک در ۶۴ کشور شرکت می کنند.

🔹لازم به ذکر است که رتبه ی جهانی این دانشگاه 370 و یکی از بهترین دانشگاه های جهان است و مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران قرار دارد

🔹رشته ی پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی و رشته ی داروسازی فقط به زبان روسی ارائه میشود
(امسال اسنثناعا دندان پزشکی در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه نمیشود)
مدت زمان تحصیل پزشکی شش سال و دندانپزشکی و داروسازی پنج سال میباشد

تحصیل پزشکی در دانشگاه فدرال کازان

دانشگاه فدرال کازان در سال 2021 مورد  تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت. امکان تحصیل پزشکی هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی در این دانشگاه وجود دارد

تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه فدرال کازان

از سال 2021 امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفت. البته مشروط به این که شخص قبل از ورود به کورس اصلی آموزش زبان روسی دیده باشد و موفق به دریافت مدرک رسمی زبان روسی شده باشد. در دانشگاه کازان نیز امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته پزشکی وجود دارد.

شهریه تحصیل پزشکی در دانشگاه کازان

در دانشگاه پزشکی شهریه بستگی به این که شما به زبان روسی یا انگلیسی تحصیل نمایید متفاوت است و این تفاوت تقریبا دو برابر است. تحصیل پزشکی به زبان روسی در دانشگاه فدرال کازان حدود سه هزار دلار در سال است. اما تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه کازان حدود 6 هزار دلار در سال است.

شرط معدل برای تحصیل در دانشگاه فدرال کازان

از سال 2021 دانشگاه کازان برای شهروندان ایرانی شرط معدل در نظر گرفته است. برای تحصیل در دانشگاه فدرال کازان در رشته پزشکی حداقل معدل شما باید بالای 16 باشه. منظر از معدل معدل کل و همچنین نمرات زیست و شیمی است.

تحصیل دندانپزشکی دانشگاه فدرال کازان

در دانشگاه فدرال کازان امکان تحصیل دندانپزشکی نیز وجود دارد و مورد تایید ایران نیز می باشد.

شهریه تحصیل دندانپزشکی با پزشکی تفاوت چندانی ندارد و شهریه دندانپزشکی دانشگاه کازن نیز حدود 3 هزار دلار در سال است.

تحصیل دندانپزشکی به زبان روسی در دانشگاه فدرال کازان

توجه داشته باشید که تا سال 2020 امکان تحصیل دندانپزشکی به زبان روسی در دانشگاه فدرال کازان وجود دارد ولی در سال 2021 امکان تحصیل دندانپزشکی فقط به زبان روسی در این دانشگاه میسر می باشد.

🔹شهریه رشته های دانشگاه فدرال کازان:

شهریه پادفک : 155000 روبل ~ 2100$
دندان (روسی) : 236820 روبل
دندان (انگلیسی) : 488000 روبل
پزشکی (روسی) : 236820 روبل
پزشکی (انگلیسی) : 380000 روبل
دارو سازی فقط روسي : 224940 روبل
خوبگاه (سالانه) : صد دلار

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code