Moscow State University of Medicine and Dentistry A.L Evdokimov

Moscow State University of Medicine and Dentistry

The history of Moscow State University of Medicine and Dentistry (MSUMD) dates back to the 19th century, when the first dental school was opened in Moscow by I.M. Kovarsky. Later, when the Soviets came to power in Russia, it was turned into the House of Soviet Dentistry, and was called upon to tackle a tremendous task of organizing dental health services for the population. The main purpose of MSUMD has always been to train highly qualified medical professionals. Several prominent Russian health care figures who had played a prominent role in establishing the university made a point of including dentistry in the curriculum of the medical school, including N.A. Semashko, P.G. Dauge, M.В. Yankovsky and A.I. Yevdokimov.

In February 1920, when the Kovarsky dental school went under the jurisdiction of Narkomzdrav (the People’s Commissariat of Health), the Kovarsky school was transformed into a dental research center by the decision of Narkomzdrav’s dental health division in order to bring together all dental care units that existed at the time in different parts of Moscow — a demonstration dispensary, a chemical laboratory, and the Kovarsky institution itself. The center was named the House of Soviet Dentistry (HSD) and among its main purposes were the retraining of former dentists into oral care consultants, and the preparation of secondary dental personnel, such as dental mechanics, filling and prosthetic specialists, and chair side assistants.

دانشگاه سماشکو روسیه

(Moscow Medical dentistry Institute A.l Yevdokimov )دانشگاه سماشکو روسیه در شهر مسکو واقع شده است و در 2 آوریل 1922 به عنوان یک موسسه دولتی دندانپزشکی MMSI جهت تحصیل پزشکی و تحصیل دندانپزشکی آغاز بفعالیت نمود.

این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه تخصصی در رشته دندانپزشکی شناخته می شود. دانشگاه سماشکو به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های دندانپزشکی روسیه شناخته شده و یکی از 5 دانشگاه مورد تائید ایران در سال 2020 نیز بوده است. تاریخچه دانشگاه علوم پزشکی و دندانپزشکی ایالتی مسکو (سماشکو ) به قرن نوزدهم میلادی باز می گرددو این دانشگاه در سال 1892 افتتاح گردید و پس از گذشت چند سال بعد پس آنکه دولت این کشور با دشواری ها و معضلات درمانی دندانپزشکی مردم رو به رو شد؛ به خانه دندانپزشکی شوروی تبدیل گشت.

 از آغازین روز شروع به کار این دانشگاه تمرکز اصلی  “MSMSU” تربیت و آموزش متخصصان واجد شرایط علوم پزشکی و دندانپزشکی بوده و هست. در طول سال های تاسیس این دانشگاه، دانشمندان برجسته ای از سراسر کشور روسیه نام و شهرت خود را به این موسسه هدیه نمودند و حالا به لطع دانش علوم پزشکی و به لطف تلاش های آنها ، دندانپزشکی به یک رشته پزشکی مهم در روسیه تبدیل شده است.

در حال حاضر دانشگاه سماشکو دارای 11 دانشکده می باشد که به نام های دانشکده دندانپزشکی ، پزشکی ، اقتصادی ، دانشکده آموزش معلمان، دانشکده آموزش پیش دانشگاهی (FDP) ، دانشکده روانشناسی بالینی ، دانشکده تحصیلات تکمیلی (FPDO) ، دانشکده آموزش متوسطه حرفه ای (پزشکی) ، گروه کار اجتماعی و مرکز آموزش نظامی می باشد.

متقاصیان مقاطع تحصیلات تکمیلی در 100 بخش در دانشگاه سماشکو آموزش می بینند. این دانشگاه دارای برنامه آموزشی در مقاطع کارشناسی ارشد ، دبیرستان ، کارشناسی ارشد دکترا ، کارورزی و همچنین شورای پایان نامه برای دفاع از پایان نامه های نامزد و دکترا است.

دانش آموزان تمام وقت و همچنین دانشجویان شبانه، مشغول به تحصیل در این دانشگاه با جدیدترین متد های روز دنیا آموزش می بینند.

این دانشگاه دارای یک دانشکده دندانپزشکی بسیار ماهر و معتبر که دارای رتبه چهارم در فهرست 97 دانشگاه تخصصی روسیه می باشد، قرار دارد. در این میان مقدار 9/17٪ معلمان دارای مدرک دانشگاهی و عناوین دکترای علوم پزشکی و استاد تمام هستند. مطابق این شاخص ، “MSMSU” یا دانشگاه سماشکو طبق نتیجه گیری از هیئت اعتبار سنجی Rosobrnadzor در رتبه هشتم کشور روسیه قرار دارد.

با توجه به انتشار کتاب های درسی و کمک های آموزشی و همچنین چاپ مقاله های علمی (به طور متوسط ​​9،71 عنوان در هر 100 استاد و معلم، دارای مدرک دانشگاهی و عناوین مختلف دانشگاهی می باشند که مقالات و غیره اشاره شده آنها در سال منتشر می شود) و از این لحاظ این دانشگاه در بین دیگر مراکز علمی روسیه در رتبه 4 قرار دارد و در تعداد دانشجویان فارغ التحصیل به ازای هر 100 دانشجو ، این دانشگاه مطابق سیستم ارزشگذاری نام برده شده، در روسیه از بین تمامی دانشگاه های دیگر امتیاز 97 را دریافت نموده است و می توان گفت اکثر دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه در انتها فارغ التحصیل می گردند.

دانشگاه علوم پزشکی و دندانپزشکی سماشکو روسیه در طول تاریخچه خود شاهد رویداد های پر افت و خیز بسیاری بوده است.خانه دندانپزشکی روسیه رسما در تاریخ 2 آوریل 1920 با ادغام موسسات دندانپزشکی رسما با تغییر نام به انستیتوی دولتی دندانپزشکی روسیه تبدیل شد. و در یک روز بسیار به یاد ماندنی، در تاریخ 9 ژوئن سال 1935 بود که بنا به دستور کمیساریای بهداشت مردم، موسسه دندانپزشکی مسکو، به یک موسسه آموزش عالی برای آموزش دندانپزشکان تبدیل گشت. در این تاریخ این مؤسسه به تنها مرکز علمی و پژوهشی علمی در روسیه تبدیل شده، که وظایف آن شامل توسعه علمی مشکلات دندانپزشکی ، معرفی نتایج تحقیقات علمی و آموزش دیگر موسسات دندانپزشکی کشور بود. از سال 1935 ،این دانشگاه بخش آناتومی ، زیست شناسی ، شیمی عمومی ، بافت شناسی و جنین شناسی و در سال 1937 دندانپزشکی درمانی ، جراحی و ارتوپدی گروه علوم طبیعی انسانی را افتتاح کرد. و تا کنون به ارائه خدمات پزشکی در تمام زیر شاخه های علم پزشکی و دندانپزشکی مشغول می باشد.

دانشکده ها و دپارتمان های دانشگاه سماشکو مسکو

لازم است بدانید که بر اساس لیست اعلامی وزارت بهداشت و درمان پزشکی کشور، این دانشگاه یکی از دانشگاه های مورد تائید فقط در رشته دندانپزشکی می باشد و دیگر رشته های علوم پزشکی دانشگاه سماشکو مورد تائید ایران نیست. لذا ما صرفا به معرفی دانشکده دنداپزشکی این دانشگاه می پردازیم:

امروزه ، دانشگاه علوم پزشکی و دندانپزشکی ایالت مسکو ( سماشکو ) یکی از بزرگترین مراکز شناخته شده جهانی آموزش عالی دندانپزشکی و تعدادی از تخصص های مرتبط  دیگر است.

کل ساختار دانشگاه به گونه ای طراحی و اجرا گردیده است که به هر دانشجو و متقاضی کسب علوم پزشکی امکان تحقق پتانسیل های خود را می دهد. دانشجویی که با موفقیت تحصیل می کند، در اشکال مختلف کارهای آموزشی و پژوهشی درگیر می شود به گونه ای که بلافاصله پس از فارغ التحصیلی ، دکترانی متخصص و کامل در تخصص انتخابی می باشد.

دندانپزشکی دانشگاه سماشکو مسکو ستاره داوود

  •  معرفی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه دولتی سماشکو:

دانشکده دندانپزشکی دارای یک واحد ساختاری مستقل از کل دانشگاه سماشکو است، که روند آموزشی را در تخصص “دندانپزشکی” به صورت تمام وقت و پاره وقت به دانشجویان ارائه می نماید.

این دانشکده با همکاری دیگر واحدهای دندانپزشکی دانشگاه ، انجام امور آموزشی ، پزشکی و تحقیقاتی در مورد اجرای برنامه اصلی آموزشی تخصصی خود را “دندانپزشکی” بر اساس آخرین دستاوردهای پزشکی داخلی و خارجی انجام می دهد.

  1. وظایف اصلی دانشکده دندانپزشکی عبارتند از:

آموزش پزشکان در تخصص “دندانپزشکی” ، فراهم آوردن دانش انسانی، اجتماعی ، اقتصادی ، ریاضی ، علوم طبیعی ، زیست پزشکی و بالینی اخذ آموزش عالی حرفه ای پزشکی ، به فارغ التحصیلان این امکان را می دهد که با موفقیت در زمینه انتخاب دندانپزشکی پس از فارغ التحصیلی کار نمایند و دارای مهارت های جهانی و حرفه ای باشند.

این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشکده های دندانپزشکی روسیه مشارکت در تدوین استاندارد آموزشی دولتی فدرال روسیه در آموزش عالی حرفه ای در تخصص “دندانپزشکی” بر عهده دارد و از شهرتی بین المللی و منطقه ای در این رشته برخوردار است .

مدت زمان تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه سماشکو چند سال است؟

طول مدت تحصیل در رشته دندانپزشکی در این دانشگاه روسیه 5 سال می باشد و  تحصیل در رشته پزشکی 6 ساله است و فارغ التحصیلان می توانند در کلینک های دندانپزشکی با عنوان پزشک دندان و در کلینیک های پزشکی با عنوان پزشک عمومی مشغول به کار شوند. البته همانطور که قبلا نیز گفته شد، فقط رشته دندانپزشکی دانشگاه سماشکو مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشد.

شهریه سالیانه رشته دندانپزشکی دانشگاه سماشکو روسیه چقدر است ؟

شهریه دندانپزشکی دانشگاه سماشکو سالانه که به زبان روسی ارائه می گردد مبلغی حدودا 7500 دلار می باشد که این مبلغ در سال 2020 هم تغییر بسیاری نکرده است. همچنین شهریه تحصیل در دوره پادفک دانشگاه سماشکو مبلغی سالیانه حدودا 2700 دلار می باشد. همچنین لازم به یادآوری است که برای تحصیل در مقطع پادفک در روسیه نیازی به گذراندن آن در دانشگاه های مورد تائید نمی باشد، و مدرک پادفک صرفا جهت ارائه به دانشگاه های داخل روسیه مورد نیاز می باشد و در ایران نیازی به آن نیست.

ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه سماشکو چند نفر است؟

برای پذیرش در رشته دندانپزشکی دانشگاه سماشکو شما باید در آزمون زبان روسی ، شیمی و زیست این دانشگاه شرکت کنید. با توجه به ظرفیت بالای موجود در پذیرش دانشجویان خارجی در این دانشگاه که در سال 2020 این ظرفیت بیش از 1000 نفر می باشد، که از این ظرفیت 500 نفر در رشته دندانپزشکی و 500 نفر در رشته پزشکی می باشد، به واسطه این تعداد ظرفیت پذیرش در این دانشگاه کار زیاد سختی نمی باشد و شما با داشتن دانشی در سطح نرمال و معمولی می توانید در این دانشگاه وارد شوید. لازم به ذکر است در سال های اخیر افراد کلاهبرداری سعی در فروش صندلی دانشگاه سماشکو را با قیمت های بالا می کنند که باید به این مورد توجه داشته باشید! تعداد ظرفیت این دانشگاه از تعداد شرکت کنندگان آن بیشتر است و شما می توانید در این دانشگاه با کمی تلاش وارد شوید.

شرایط خوابگاه های دانشگاه سماشکو به چه صورت می باشد؟

دانشگاه علوم پزشکی و دندانپزشکی سماشکو مسکو دارای 3 مجموعه خوابگاهی می باشد که برای اسکان دانشجویان غیر مقیم در مقطع تمام وقت در نظر گرفته شده است.خوابگاه ها دانشگاه سماشکو مسکو مجهز به مبلمان و وسایل زندگی و راحتی دانشجویان می باشد. همچنین در محوطه دو خوابگاه شما 2 و 3 ، کتابخانه های دانشگاه قرار دارند. تمامی دانشجویان خارجی و روسی در خوابگاه های دانشگاه سماشکو با یکدیگر زندگی میکنند. متاسفانه لازم به ذکر است با توجه به اعلام دانشگاه، دادن اقامت به دانشجویان در این خوابگاه ها به دلیل کثرت تقاضا تضمین نمی گردد و ممکن است دانشجویان نتوانند در این خوابگاه ها اسکان داده شوند که لازم است از قبل آمادگی این موضوع را داشته باشید.

زندگی دانشجویی در دانشگاه دندانپزشکی سماشکو

این دانشگاه در تمامی رشته های ورزشی و فرهنگی دارای کارگروه های بسیاری می باشد. تیم های ورزشی دانشگاه سماشکو تقریبا در تمامی رشته های ورزشی فعال بوده و همواره در مسابقات ایالتی شرکت می کنند. همچنین فعالیت های فرهنگی از قبیل عکاسی و غیره نیز در این دانشگاه بسار فعال می باشد که دانشجویان در وقت آزاد خود بتوانند از این گروه ها استفاده کنند.

🏛Московский государственный медико-стоматологический университет

دانشگاه سماشکو روسیه (Moscow Medical dentistry Institute A.l Yevdokimov )دانشگاه سماشکو روسیه در شهر مسکو واقع شده است و در 2 آوریل 1922 به عنوان یک موسسه دولتی دندانپزشکی MMSI جهت تحصیل پزشکی و تحصیل دندانپزشکی آغاز بفعالیت نمود.

🔹 فقط رشته ی دندانپزشکی این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران است و تنها به زبان روسی می باشد و دانشجو ملزم به گذراندن دوره 9 ماهه پادفک می باشد

🔹 دانشگاه سماشکو شامل کتابخانه و آزمایشکاه و سالن سخرانی می باشد.
اگر میخواهید در این دانشکده تحصیل کنید بدانید که این دانشگاه در زمینه دندانپزشکی یکی از برترین مراکز آموزش در کل روسیه می باشد.
دارای چندین مرکز آموزشی، کلینیک آزمایشگاه و یازده دانشکده است

🔹 ۱۲۶۹ پرفسور و مدرس از جمله ۱۲۶ نفر از پزشکان و ۷۲۹ نفر از کاندیداهای علوم در این دانشگاه مشغول به کار هستند. 23 آکادمی که اعضای آن از آکادمی علوم پزشکی روسیه می باشند .
بیش از ۷۰۰۰ دانشجو، ۳۵۰ کارآموز و ۲۰۰ نفر از فارغ التحصیلان دوره کارشناسی (تمام وقت و غیره)، در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
هر ساله ۶۰۰ پزشک و ۵۰ استاد و ۲۰۰ تکنسین دندان، مهارت های خود را در این موسسه ارتقاء می دهند.

🔹 آموزش بالینی در دو مجتمع بزرگ دندانپزشکی روسیه و ۲۰ بیمارستان بالینی انجام می شود. بیش از 1500 پزشک و نامزد پزشکی، استاد، 66 پزشک از فدراسیون روسیه، 29 دانشمند پر افتخار، برنده جایزه های دولتی و بین المللی است.

⚪️ هزینه کالج:
شهریه دوره پادفک سماشکو حدود 3500 دلار است

⚪️هزینه انستيتو دندانپزشكی سماشکو مسكو:
شهریه دندانپزشکى سماشكو حدود ۷۵۰۰ دلار
شهریه ی پزشکی سماشکو حدود ۵۵۰۰ دلار
شهریه روانشناسی سماشکو حدود ۴۰۰۰ دلار

⚪️خوابگاه دانشگاه:
ماهانه 3000 روبل میباشد ،
و مسافت خوابگاها تا دانشگاه بيش تر از ٣٠ دقيقه نميباشد.

❗️نکته : خوابگاه انستيتو دندانپزشكی سماشکو مسكو به دانشجويان سال سوم به بالا تعلق ميگيرد و دانشجويان پادفك،سال اول و سال دوم اجازه استفاده از خوابگاه را ندارند

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code