Pirogov Medical University

The revolutionary events of 1917 gave an incentive to a new wave in the history of HMCW. The “Interim Government Herald” (Vestnik Vremennogo Pravitelstva) informed about the legislation of the draft for the transformation of women courses into women universities. However no practical implementation of the legislation followed. On top of that, the study years 1917-1918 started off with huge complications and in November the studies were dismissed. On October 16, 1918 the People’s Commisariat Board decreed to transform HMCW into 2nd Moscow State University (2nd MSU), thus becoming a new educational establishment of mixed character without considering the former a separate educational establishment.

#Pirogov Russian National Research University🏛

🔵دانشگاه تحقیقات علوم پزشکی پیراگوف روسیه
‎یکی از بزرگترین موسسه های پزشکی در اروپا
‎ است که بیش از 9200 نفر در 115 بخش مختلف دانشگاهی در آن ثبت نام کردند.

مدت زمان تحصیل در دانشگاه پزشکی تحقیقاتی پیراگوا (پیراگوف)

تحصیل دراین دانشگاه در رشته های پزشکی شش ساله می باشد، همچنین تحصیل در رشته دندان پزشکی دانشگاه پیراگووآ (پیراگوف) پنج سال و در رشته داروسازی نیز پنج سال می باشد. مدت تحصیل در رشته روانپزشکی دانشگاه پیراگووا (پیراگوف) نیز پنج ونیم ساله می باشد و دروس به زبان روسی برای دانشجویان برگذار می شود.

تاریخچه دانشگاه پزشکی پیراگووا (پیراگوف)

تاریخچه ی دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا به سال 1906 میلادی بر می گردد به دوره های پزشکی زنانه که بعد ها به دانشگاه تبدیل و در سال 1956 نام جراح معروف نیکولای ایوانویچ پیراگووا بر آن نهاده شد. پیراگوو از پایه گذاران اصلی جراحی نظامی است. او ابزار الات بسیاری برای جراحی نظامی اختراع کرده است. زندگی او نمونه ای از خدمات فداکارانه به سرزمین مادری است. دانشگاه ملی تحقیقاتی پیراگووا مسکو به دومین دانشگاه دولتی مسکو معروف است.

رنکینگ جهانی دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا (پیراگوف) مسکو:

رتبه ی 1001جهانی وهمچنین این دانشگاه بر اساس سیستم رتبه بندی کیو اس در سال 2020  در رتبه ی 451 جهان قرار دارد. لازم به ذکر است دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا بر اساس سیستم رتبه بندی راوند در سال 2019 رتبه 44 در جهان و رتبه 16 در روسیه دارا بوده است. این یکی از بالاترین رتبه بندی ها دانشگاهی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی در کشور روسیه به حساب می آید.

دانشگاه پیراگوا در لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در سال 2021-2022 قرار گرفته است. این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی کشور روسیه از امسال در لیست اعلامی وزارت بهداشت ایران قرار گرفته است که نشان دهنده سطح علمی بالای این دانشگاه می باشد. 

وضعیت خوابگاهی دانشگاه پزشکی پیراگووآ (پیراگوف) به چه صورت می باشد؟

این دانشگاه دارای بخش خوابگاهی مناسبی در شهر مسکو می باشد و دانشگاه تحقیقاتی پزشکی پیراگووا مسکو دارای چهار ساختمان خوابگاهی با ظرفیت 3280 برای دانشجویان در ادرس های زیر می باشد.

117437, Российская Федерация, город Москва, улица Академика Волгина, д. 35-41.

قیمت خوابگاه برای دانشجویان خارجی ماهانه 1638 روبل است و اتاق ها ظرفیت 3 و 4 نفری دارد. همچنین تمامی وسایل زندگی برای دانشجویان در این خوابگاه قرار دارد و اتاق ها از وضعیت قابل قبولی برخوردار است.

 شرایط شهریه دوره پادفک و دانشگاه پزشکی پیراگووآ (پیراگوف) چگونه است؟

دوره های پادفک دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا در دو دوره کوتاه مدت چهار ماهه و بلند مدت ده ماهه تشکیل می شود و شامل دروس زیست ، شیمی ، فیزیک و زبان روسی می باشد. شهریه دوره پادفک دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا مسکو 250000 روبل روسیه می باشد. امتحانات دوره پادفک این دانشگاه به صورت شفاهی می باشد و قبولی در این امتحانات به منزله قبولی در کورس یک دانشگاه نمی باشد و دانشجویان باید در امتحانات ورودی دانشگاه نیز نمره قبولی را کسب کنند.

کمسیون پذیرش دانشجویان خارجی دانشگاه تحقیقاتی ملی پیراگووا مسکو در ادرس زیر واقع شده و ملاقات جهت ثبت نام فقط با تعیین وقت قبلی صورت می گیرد.

1 Ostrovityanova st., Moscow 117997, Russia

همانطور که قبلا اشاره شد دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا دارای برنامه اموزشی دو دیپلم در رشته پزشکی شش ساله و زیست شناسی چهارساله است. دانشگاه های همکار در اروپا جهت صدور دیپلم دوم:

  • دانشگاه تورین در ایتالیا
  • دانشگاه میلان ایتالیا
  • دانشگاه ورگات در شهر رم ایتالیا
  • دانشگاه پراگ در جمهوری چک

در دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا مسکو تحصیل به زبان انگلیسی در رشته پزشکی امکان پذیر است. امتحان ورودی برای علاقهمندان شامل دروس زیست و شیمی است.

ظرفیت دانشگاه پزشکی پیراگووآ (پیراگوف)

ظرفیت دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا مشکو در رشته های مختلف در جدول زیر آمده است:

ظرفیت ورودی دانشگاه پزشکی پیراگووآ
رشته پزشکی 490 نفر
رشته دندان پزشکی 110 نفر
داروسازی 48 نفر
زیست شناسی 45 نفر

شهریه سالیانه تحصیل در دانشگاه پزشکی پیراگووآ (پیراگوف)

شهریه رشته پزشکی عمومی در دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا مسکو 400000 روبل است و در رشته دندان پزشکی 415000 روبل است.

در رشته داروسازی شهریه سالانه 320 هزار روبل روسیه است.

دوره های تخصص در دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا 320000 روبل در سال و سه ساله است.

🔵این دانشگاه در سال تحصیلی 2022-2022 مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفت و امکان تحصیل در رشته ی پزشکی،دندانپزشکی و داروسازی در این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی وجود دارد

🔵تحصیل در رشته ی پزشکی این دانشگاه به دو زبان روسی و انگلیسی امکان پذیر است و شهریه ی سالانه چه به زبان روسی و چه به زبان انگلیسی حدود 6000 دلار(440,000روبل) است
یک از مزایای این دانشگاه بر خلاف باقی دانشگاه های روسیه نبود تفاوت شهریه بین تحصیل به دو زبان انگلیسی و روسی است

🔵رشته دندانپزشکی در این دانشگاه فقط به زبان روسی ارائه میشود و سالانه حدود 6000 دلار (440,000روبل) است

🔵رشته ی داروسازی این دانشگاه فقط به زبان روسی ارائه میشود و سالانه حدود 4500 دلار میباشد

🔵از آنجایی که دانشگاه پیراگوف یک دانشگاه دولتی است ،ورود به آن از طریق آزمون ورودی صورت میگیرد
ازمون ورودی دانشگاه های دولتی روسیه به مراتب از کنکور آسان تر و‌ تنها شامل دو یا سه درس میشود

🔵آزمون ورودی این دانشگاه شامل زیست و شیمی میباشد ونمره ی قبولی در آن پنج از ده یا پنجاه از صد میباشد
نکته ی جالبی که در مورد این دانشگاه وجود دارد نبود محدودیت برای ورود هست ،یعنی هر تعداد متقاضی که نمره ی
پنجاه یا بالاتر را کسب نماید میتواند وارد این دانشگاه شود

🔵یکی از مزایای خیلی خوب دانشگاه پیراگوف قیمت خیلی پایین خوابگاه این دانشگاه است که سالانه چیزی حدود 300 دلار است

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code