Bashkir State Medical University

УФА)Bashkir State Medical University)

thousands of students coming from different backgrounds. It is the top institution in the center of the medical and pharmaceutical sciences of the Republic of Bashkortostan. The Faculty of general medicine was only the one faculty until 1961. It later introduced the faculty of preventive medicine in 1970. Faculty of dentistry started in 1976 and the faculty of pharmacy in 1981.

There are more than 8000 students studying at the university. Students from many countries have enrolled in the MBBS, postgraduate, and other postgraduate training programs in the university. Bashkir State Medical University has facilitated a united center of simulation-based training. All the medical students, residents, and physicians can enhance their practical skills. BSMU has a library with over 5, 27,000 items and is one of the best medical libraries in Russia.

The university provides the international quality of education in the state of the art infrastructure. It has an engaging study environment. Every year many Indian students enroll for MBBS study in the Bashkir State Medical University Russia.

 

دانشگاه علوم پزشکی اوفا

🔹یکی از بهترین و قدیمی ترین دانشگاه های پزشکی در سراسر کشور روسیه، دانشگاه علوم پزشکی اوفا می باشد. این دانشگاه جزو برترین دانشگاه های علوم پزشکی روسیه است. از آنجایی که شهریه دانشگاه اوفا روسیه برای دانشجویان، بسیار مناسب می باشد ، لذا علوم پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه اوفا در میان دانشجویان بین المللی، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

🔹امروزه تعداد ۵ دانشکده از جمله پزشکی عمومی، دندانپزشکی، پزشکی اطفال، داروسازی و علوم پیشگیری در این دانشگاه مشغول فعالیت می باشند.

🔹برنامه های آموزشی در سطح های مختلف در دانشگاه اوفا روسیه
* آموزش دوره های پیش دانشگاهی پایه یا مقدماتی
* آموزش حرفه ای پرستاران و پرستاران دندانپزشکی
* دوره های آموزشی کارشناسی
* آموزش دوره های تحصیلات تکمیلی شامل دکتری و رزیدنتی
طول دوره رشته های تخصصی در دانشگاه ایالتی دولتی اوفا
* پزشکی عمومی و پزشکی اطفال: ۶ سال
* داروسازی و دندانپزشکی: ۵ سال
* رزیدنتی: ۲ تا ۳ سال
* فوق تخصص: ۳ تا ۴

امروزه این دانشگاه دارای پنج دانشکده می باشد:

پزشکی عمومی

دندانپزشکی

اطفال

داروسازی

علوم پیشگیری

 این دانشگاه برنامه های آموزشی در سطوح مختلف را ارائه می دهد:

1) دوره های پیش دانشگاهی (سال پایه یا سال مقدماتی)

2) آموزش حرفه ای (پرستاران و پرستاران دندانپزشکی)

3) دوره های کارشناسی

4) دوره های تحصیلات تکمیلی (دکتری و رزيدنتسى)

  • پزشكى عمومى ٦ سال
  • پزشكى أطفال ٦ سال
  • داروسازى ٥ سال
  • دندان پزشكى ٥ سال

بيولوژى

 

 طول دورهاى تخصص در دانشگاه ایالتی اوفا:

رزيدنسى

٢تا ٣ سال

فوق تخصص

٣ تا ٤ سال

این دانشگاه در گذشته رتبه 10 بهترین دانشگاه علوم پزشکی روسیه را داشته است که در حال حاضر در رتبه 22 این کشور قرار دارد. دانشگاه پزشکی ایالتی اوفا دارای مجوز رسمی از وزرات علوم روسیه مبنی بر تعلیم و تربیت و ارائه برنامه های آموزشی به دانشجویان بین المللی می باشد. امروزه این دانشگاه محفل یکی از بزرگترین مراکز علمی پژوهشی بوده که محققان و پزشکان علوم بنیادین روش های هدفمند و نوین علوم پزشکی را مطابف متد روز جهان فرا می گیرند.

این موسسه در تعامل کامل با سازمان بهداشت جهانی (WHO) بوده و با بسیاری از موسسات آموزش عالی در سراسر جهان ارتباط علمی گسترده و تنگاتنگی دارد.

موسسه بین المللی ستاره داوود تنها کارگزار تخصصی جهت دریافت پذیرش تحصیل از دانشگاه پزشکی ایالتی اوفا می باشد.

در حال حاضر دانشجویان بیش از 30 کشور دنیا در دانشگاه علوم پزشکی اوفا مشغول تحصیل می باشند. در دوره آموزش پزشکی دانشجویان خارجی تا کنون بیش از 2500 پزشک، دندانپزشک و متخصص اطفال از این دانشگاه فارغ التحصیل گردیده اند. لازم به ذکر است این دانشگاه مجوز برگذاری دوره های علوم پزشکی به زبان انگلیسی را دارا می باشد که دانشجویان بین المللی که دارای تسلطی نسبی به زبان انگلیسی می باشند بدون آموختن زبان روسی در بدو ورود می توانند در کورس یک رشته مورد نظر به تحصیل به زبان انگلیسی بپردازند.

این دانشگاه در حال حاضر شامل 615 پردیس و دانشکده و .. می باشد که شامل بیش از 8 هزار دانشجوی رشته پزشکی عمومی و بیش از 500 دانشجوی تحصیلات تکمیلی تمام وقت در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و اطفال می باشد.

دانشکده پزشکی عمومی دانشگاه ایالتی اوفا متخصصان بیماری های داخلی ، جراحی ، زنان و زایمان ، روانپزشکی ، دهان و دندان ، پوست و ونولوژی ، بیماری های عفونی و غیره را پرورش می دهد و بخش های مختلف این دانشکده به مدرن ترین تجهیزات روز پزشکی دنیا مجهز می باشد.

دانشگاه ایالتی پزشکی اوفا شامل یک بیمارستان تخصصی داخلی، کلینیک های تخصصی دندانپزشکی، آزمایشگاه های بیماری عفونی، چندین کتابخانه بزرگ و همچنین سالن ها و امکانات ورزشی، پنج خوابگاه خصوصی و غیره می باشد.

 دستاورد های دانشگاه پزشکی اوفا

کلینیک تخصصی دانشگاه اوفا یکی از بهترین مراجع درمانی ایالت بشکیرستان می باشد. در حال حاضر این کلینیک دارای 650 تخت می باشد که سالانه بیش از 20 هزار بیمار را از سراسر این ایالت و دیگر نقاط کشور روسیه تحت درمان قرار می دهد.این کلینیک سالانه بیش از 8 هزار عمل جراحی وزایمان  بیش از 3 هزار نوزاد را انجام می دهد.

روابط بین الملل:

دانشگاه اوفا یکی از دانشگاه های پیشرو در روابط بین دانشگاهی در عرصه جهانی می باشد لذا با توجه به بیش از 69 دپارتمان و غالب بر 8 هزار دانشجوی روس و بین الملل این دانشگاه مفتخر است بگوید تا کنون آموزش دانشجویان بین الملل بسیاری از جمله دانشجویان کشور های آمریکا، سوییس، سوئد، امارات عربی، ایران، انگلستان و … از کشور های دیگر را کارنامه درخشان خود دارد.

همچنین دانشگاه علوم پزشکی اوفا با بسیاری از دانشگاه های بین المللی ، کلینیک ها ، مراکز علمی و آموزشی کشور های آلمان ، چین ، نروژ ، ایالات متحده آمریکا ، انگلیس و سایر کشورها همکاری تنگاتنگی دارد.

گروه بین المللی ستاره داوود تنها موسسه حقوقی در فدراسیون روسیه می باشد که به صورت تخصصی با این دانشگاه همکاری می نماید  و بسیاری از دانشجویان مختلف سراسر جهان را سالانه به این دانشگاه معرفی می نماید.

زندگی دانشجویی:

اتحادیه های دانشجویی بین المللی بسیاری برای دانشجویان وجود دارد که آنها می توانند به فعالیت های فرهنگی و ورزشی بپردازند. تیم های ورزشی دانشگاه از رنکینگ های بسیار خوبی در سطح کشور روسیه برخوردار است که هر ساله در مسابقات اصلی ایالتی و غیره شرکت می کند و همچنین امکانات خوبی برای دانشجویان علاقمند به ورزش فراهم می آورد.

همچنین کتابخانه این دانشگاه شامل بیش از پانصدهزار جلد کتاب و بیش از 10 سالن مطالعه و سیستم الکترونیکی بسیار دقیق و منظمی می باشد که در طول تحصیل به دانشجویان خدمات ارائه می نماید.

خوابگاه دانشگاه پزشکی اوفا به چه شکل می باشد؟

دانشگاه دارای 5 خوابگاه می باشد که می تواند نزدیک به 2 هزار نفر را در خود جای دهد. خوابگاه های دانشگاه از نوع هاستل مانند بوده که شامل آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام مجزا می باشد.در هر اتاق 2 یا 3 دانجشو زندگی می کنند. تمامی خوابگاه ها به سیستم اینترنت و لوازم جانبی مورد نیاز مجهز بوده و دارای امنیت حفاظتی بسیار خوبی برای دانشجویان می باشد.

شهریه تحصیل در دانشگاه پزشکی اوفا روسیه چقدر است ؟

هزینه تحصیل در این دانشگاه به نسبت دیگر دانشگاه های روسیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. به واسطه اعلام شرایط جدید تائید مدارک تحصیلی دانشجویانی که در دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران تحصیل نکرده اند، دانشگاه پزشکی اوفا یکی از بهترین گزینه ها جهت تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی با قیمیت مناسب می باشد که پس از فارغ التحصیلی می توان مدرک آن را ارزشابی نمود.

شهریه تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه اوفا سالانه مبلغ 3800 دلار می باشد. شهریه تحصیل در رشته دندانپزشکی این دانشگاه 3800 دلار سالیانه می باشد. همچنین شهریه تحصیل در رشته داروسازی نیز مبلغ 3400 دلار می باشد و هزینه خوابگاه دانشگاه اوفا سالانه تنها 200 دلار می باشد.

تاریخ اخذ پذیرش دانشگاه پزشکی اوفا چه موقع می باشد؟ 

جهت اخذ پذیرش و ثبت نام در دانشگاه پزشکی اوفا دانشجویان داخل ایران تا تاریخ 25 ژوئیه 2020 فرصت دارند و دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره پادفک و داخل روسیه تا تاریخ 25 آگوست زمان برای اقدام خواهند داشت.

🔹ویژگی‌های خوابگاه دانشجویی دانشجویان مربوط به دانشگاه اوفا روسیه
این دانشگاه، تعداد پنج خوابگاه دارد که از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشند و همه خوابگاه ‌ها مجهز به اینترنت و لوازم جانبی مورد نیاز آن هستند. این خوابگاه ‌ها حدود ۲ هزار نفر ظرفیت دارند و تمامی آنها دارای امکاناتی از قبیل آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی می ‌باشند و در هر اتاق این خوابگاه ها، تعداد دو یا سه دانشجو زندگی می ‌کنند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code