🏛Novosibirsk State University

‎Novosibirsk State University is located in the world-famous scientific center – Akademgorodok. 80% of NSU faculty members are scientists from the Siberian Branch of the Russian Academy of Sciences. So education is carried out in close connection with the world-class scientific achievements.Everything is within walking distance to our compact campus: university dormitories, sports center, stadium,35 scientific institutes, and an innovative technopark (Academpark) are within 10 minutes walk from the campus.

Novosibirsk is the non-official capital of Siberia and the scientific center of Russia. Moreover it is one of the most rapidly growing cities in the country being its Siberian cultural and economic center as well as a major transportation hub. In Novosibirsk one can obtain high-quality English taught training at comparatively low cost of living and education.

Novosibirsk is among the top 20 Best Student Cities in the world according to the availability of education. Ranking specialists especially point out the unique R&D atmosphere of the Academgorodok center where Novosibirsk State University is located.

دانشگاه نووسیبرسک روسیه

بر اساس رتبه بندی QS در رتبه ۲۹۱ جهان قرار گرفته و از معتبرترین دانشگاه های کشور روسیه محسوب میشود. موقعیت جغرافیایی شهر نووسبیرسک در منطقه سیبری از کشور روسیه و با فاصله ۳۴۰۰ کیلومتری از پایتخت (مسکو) قرار گرفته و پرواز مستقیم از مسکو در این مسیر ۳ ساعت و نیم طول خواهد کشید. البته لازم به ذکر است که فقط رشته پزشکی در این دانشگاه ارائه شده و فاقد رشته های دندانپزشکی و داروسازیست. رشته پزشکی به هر دوزبان روسی و انگلیسی ارایه میشود.


🔹برای تحصیل به زبان انگلیسی متقاضی میباست در آزمون ورودی شرکت نماید (شیمی و زیست به زبان انگلیسی) و جهت تحصیل به زبان روسی گذراندن پادفک الزامیست.

‌‏ 🔹این دانشگاه یکی از برترین مکان های تحصیلی برای هر شخصی می باشد؛ در واقع این مکان برای افرادی که قصد پزشک شدن را دارند برترین گزینه انتخابی می باشد. علاوه بر این امکان تحصیل در گرایش پزشکی هسته ای برای اشخاص نیز وجود دارد. در حالی که شهر نووسیبیرسک Novosibirsk به عنوان سومین شهر بزرگ در کشور روسیه می باشد؛ ارزان تر از مسکو و یا St Petersburg از جهت هزینه های زندگی می باشد.

پزشکی عمومی (دکترای فیزیک) تا دوره های همچنین گرایش های رشته پزشکی هسته ای  به  زبان روسی  جزئی از دوره های آموزشی این دانشگاه میباشند.

دانشگاه نووسیبرسک در مرکز علمی و تحقیقاتی معروفی نظیر Akademgorodok قرار دارد.

حدود 80 درصد از اعضای این دانشکده ، دانشمندان متعلق به سیبریا (از شعب آکادمی علوم روسیه) می باشند. آموزش در این موسسه ارتباطات نزدیکی با موفقیت های علمی نیز دارند.

امکانات دانشگاه در دسترس و در یک مجموعه نزیک به هم واقع شده است براساس آمار گرفته شده از QS .

دانشگاه ایالتی نووسیبرسک به عنوان دومین دانشگاه برتر کشور روسیه میباشد  این در حالیست که هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور نسبت به مسکو و یا StPetersburg بسیار مناسبتر میباشد .

عملکرد به عنوان یک شهر بزرگ

Akademgorodok در 30 کیلومتری Novosibirsk واقع شده است. این امر به معنای عدم مزیت وسیع بودن یک شهر می باشد چرا که مواردی ازجمله سروصدا و یا آلودگی را در بر دارد اما در کنار آن مزیت هایی نظیر  وجود وجود امکانات شهری و یا تفریحی مانند سالن های تئاتر بسیار بزرگ در روسیه و یا گروههای تئاتر را در بر دارد.

موقعیت جغرافیایی شهر نووسبیرسک در منطقه سیبری از کشور روسیه و با فاصله ۳۴۰۰ کیلومتری از پایتخت (مسکو) قرار گرفته و پرواز مستقیم از مسکو در این مسیر ۳ ساعت و نیم  میباشد.

نکته : البته لازم به ذکر است که فقط رشته پزشکی در این دانشگاه  ارائه شده  و فاقد  رشته های دندانپزشکی و داروسازی است.

از زمان تاسیس دانشگاه نووسیبیرسک با هدف آموزش تخصصی برای یادگیری علوم؛ آموزش و یا علوم صنعتی به صورت فشرده شروع به کار کرد . سیستم به کار رفته شده یک عامل کلیدی برای توسعه روابط علوم و آموزش است  بیاد داشته باشید که مدل های بکار رفته شده به صورت موفقیت آمیز و اجرایی همکاری هایی با بخش های تجاری دارند. NSU با بسیاری از مراکز تحقیقاتی؛ آزمایشگاه ها و مراکز آکادمی و به صورت جهانی در ارتباطند  که رهبر آن  رئیسان بخش IT و یا دیگر مناطق نظیر: Intel, HP, Parallels و … میباشند.

تجهیزات پیشرفته در دانشگاه ایالتی نووسیبرسک منجر به راه اندازی سیستم های ماهواره ای برای راهیابی شده است که علاوه بر این سیستم های وضعیت شناسی روسی جهانی را راه اندازی کرده است. سیستم های لیزر تقاضای بسیاری در بازارهای روسی و یا جای جای جهان خواهند داشت. علاوه بر این دانشگاه ایالتی نووسیبرسک  فناوری های مرتبط با نانو خود را در تمامی گوی ها نظیر: برق ؛ فناوری های زیست شیمیایی و پزشکی؛ سیستم های لیزری؛ پرتو درمانی های خلاقانه و درمان سرطان؛ طراحی ملکولی و خلق مجدد مواد باطله نیز گسترانیده است.

رشته پزشکی به هر دوزبان روسی و انگلیسی  در دانشگاه ایالتی نووسیبرسک  ارائه  میشود .

 • 132 دانشگاه همکار در 29 کشور
  • ارمنستان, آذربایجان, بلاروس, بلغارستان, برزیل, بریتانیای کبیر, آلمان, اسپانیا, ایتالیا, قزاقستان, کانادا, قرقیزستان, چین, مغولستان, هلند, نروژ, لهستان, کشور پرتغال, جمهوری کره, سنگاپور, اسلوونی, ایالات متحده آمریکا, تاجیکستان, تایوان, ترکیه اوکراین, فرانسه, سوئیس, ژاپن

دانشگاه نووسیبیرسک ملی تحقیقات دولت – NSU

مناطق اصلی پژوهش

 • فیزیک
 • زیست شناسی
 • دارو
 • علم شیمی
 • زمين شناسي
 • ریاضیات
 • آی تی

برنامه های کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی تدریس می شود

مدیریت نفت و گاز – EN – گروه اقتصاد

مدیریت مالی – EN – گروه اقتصاد

فناوری های کوانتومی و علوم نانو – EN – گروه فیزیک

کلاسیک و فلسفه – EN – موسسه فلسفه و حقوق

علوم مواد – EN – گروه علوم طبیعی

شیمی دارویی – گروه علوم طبیعی

آناتومی عملکردی – گروه علوم طبیعی

جنبه های Paleobiological و Stratigraphic of Paleobiota Research – EN – گروه زمین شناسی و ژئوفیزیک

زمین شناسی بنیادی و کاربردی – EN – گروه زمین شناسی و ژئوفیزیک

دانشگاه ایالتی نووسیبرسک  روسیه در یک نگاه

 • مجموع  دنشجویان :7200 / دانشجویان بین المللی:1200
 • بیش از 1000 دانشجوی بین المللی از 37 کشور
 • 72 برنامه کارشناسی ارشد به زبان روسی
 • 15 برنامه کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی
 • 3 برنامه دکترا به زبان انگلیسی
 • 28 برنامه کارآموزی برای دانشجویان بین المللی
 • 29 برنامه بین المللی
 • 132 برنامه برای 29 کشور
 • 9 دانشکده   112 دپارتمان    2800 دانشکده
 • 10  برنامه تحصیل به زبان انگلیسی
 • 28 برنامه های تحقیقی برای دانشجویان بین المللی
 • 29 برنامه های آموزشی بین المللی
 • 70  آزمایشگاه های تحقیقاتی و مجهز به تجهیزات
 • موسسه علمی و تحقیقاتی شعبه RAS سیبریا (برای دانشجویان NSU): 48
 • بیش از 1000 آزمایشگاه علمی و تحقیقی که از تجهیزات پیشرفته ای استفاده می نمایند.

دانشگاه نووسیبیرسک در مرکز علمی   Novosibirsk؛ Akademgorodok و یا جایی که تحقیقات علمی صورت می گیرد قرار گرفته است . دانشجویان NUS قادر به انجام تحقیقات در حین تحصیل می باشند و امکان انجام تحقیق پس از پایان دوره تحصیلی برای آنان وجود دارد .

🔹پادفک دانشگاه نووسیبیرسک روسیه:
همانطور که قبلا هم اشاره کردیم پادفک در واقع دوره امادگی برای ورود به دانشگاه های روسیه است. پادفک دانشگاه نووسیبیرسک معمولا دیرتر از بقیه دانشگاه های روسیه شروع می شود. شروع دوره پادفک دانشگاه نووسیبیرسک در ماه اکتبر می باشد. این در حالی است معمولا در دیگر دانشگاه های روسیه آغاز دوره پادفک در ماه سپتامبر می باشد. هزینه پادفک دانشگاه نووسیبیرسک روسیه ۴۵۰۰ دلار می باشد.

🔹هزینه تحصیل پزشکی دانشگاه نووسیبیرسک:

🔹هزینشهریه دوره پزشکی : ۶۰۰۰ دلار در سال هزینه خوابگاه : ۱۹۰ دلار در سال (خوابگاه دارای نگهبان،حراست و دوربین بوده که فاصله نزدیکی به دانشگاه دارد و شامل اتاقهای اشتراکی۲تخته وWIFIرایگان میباشد) هزینه زندگی : ۳۰۰ دلار در ماه (مترو ۲۰ روبل-یک وعده ناهار در رستوران دانشگاه ۲۰۰تا۳۰۰ روبل-یک قرص نان ۳۰ روبل-یک کیلوگرم گوشت ۲۰۰تا ۲۵۰ روبل) علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در فوق؛ فرصت کارکردن با متخصصان مدرن برای افراد نیز وجود دارد. به خاطر داشته باشید که امکان تحصیل در 15 گرایش مختلف و به زبان انگلیسی برای دانشجویان وجود دارد که از پزشکی عمومی (دکترای فیزیک) تا دوره های زبان روسی خواهد بود. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه با توجه به مورد تایید واقع شدن این دانشگاه مورد سوال برخی واقع شده است.ه خوابگاه در ماه در دانشگاه نووسیبیرسک کمتر از ۲۰ دلار در ماه است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code